Gwoździowanie gruntu i skarp

gwoździowanie gruntu Bielsko-Biała

Gwoździowanie gruntu i skarp

Gwoździowanie jest technologią przy pomocy której poprawia się stateczność zboczy poprzez podwyższenie brakującej kohezji oraz wytrzymałości na rozciąganie i ścinanie gruntów. Polepszenie tych parametrów osiąga się poprzez uzbrojenie terenu prętami (gwoździami).


Technikę gwoździowania stosuje się do:

  • wzmocnienia podłoża
  • zabezpieczenia skarp i ścian wykopu
  • stabilizacji osuwisk
  • wzmocnienia nasypów

Zalety gwoździowania:

  • Łatwość dostosowania się do warunków gruntowych
  • Możliwość instalacji w terenie trudno dostępnym
  • Niski poziom hałasu podczas instalacji
  • Skutecznie rozwiązanie tymczasowe jak i trwałe
  • Niskie koszty
  • Sprawdzona technologia
Odwierty wykonywane przez naszą firmę są przy użyciu wiertnicy MDT 80B. Jest to wielozadaniowe urządzenie wiertnicze wykorzystywane do wierceń w geotechnice, w szczególności: mikropale, kotwy i gwoździe gruntowe, kolumny gruntowo-cementowe jetgrouting.
Wykwalifikowana kadra pracownicza oraz odpowiednie zaplecze sprzętowe to efekt wielu lat doświadczeń przy współpracy z wieloma przedsiębiorcami na terenie całego kraju. Stale podnosimy jakość naszych usług dopasowując się rynku i wymagań klientów.

Działamy w promieniu 120km od Bielska-Białej

Odwierty, wiercenie studni głębinowych i pomp ciepła, gwoździowanie, palowanie


Katowice, Bytom, Andrychów, Skawina, Częstochowa, Tarnów, Pszczyna, Szczyrk, Zakopane, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Prudnik, Rabka-Zdrój, Kraków, Strzelce Opolskie, Wieliczka, Nowy Targ, Sucha Beskidzka, Bochnia, Zabrze, Wisła, Kęty, Oświęcim, Czechowice-Dziedzice, Opole, Ustroń, Cieszyn, Tychy, Zator, Brzesko, Gliwice, Chorzów, Bielsko-Biała, Wadowice, Nowy Sącz, Myślenice, Krapkowice

śląskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie

Odwierty geologiczne

Oferujemy wykonanie różnorodnych odwiertów geologicznych na terenie całej Polski. Specjalizujemy się m.in. w odwiertach kierunkowych, geofizycznych, geologicznych (mających na celu poszukiwanie złóż surowców naturalnych) oraz w odwiertach inżynierskich i geotechnicznych, które mają na celu rozpoznanie podłoża i warunków wodno-gruntowych dla potrzeb budownictwa.

Odwierty studni głębinowych

Zajmujemy się wierceniem studni głębinowych w miejscach gdzie potrzebna jest woda, a jej doprowadzenie do sieci wodociągowej jest niemożliwe lub bardzo drogie. Wiercimy wszystkimi dostępnymi technikami i średnicami które są dobierane przez naszego hydrogeologa. Odpowiednią średnicę dobieramy na podstawie potrzeb klienta i przewidywanej jakości warstwy wodonośnej.

Palowanie, wzmacnianie terenu

Specjalizujemy się w osadzaniu w gruncie stałych pali. Proces palowania składa się z 3 faz: wciskania, wbijania bądź wkręcania pala rury obsadowej i wiercenia otworu; formowaniu trzonu pala; prac pomocniczych. Technologie palowania: wbijanie pali gotowych, formowanie pali w gruncie w rurach obsadowych lub w otworach wierconych.