Wiercenie studni głębinowych

wiercenie studni głębinowych

W miejscowości Bielsko-Biała, a także w wielu innych rejonach Małopolski i Śląska, gdzie doprowadzenie sieci wodociągowej generuje znaczne koszty lub jest to po prostu niemożliwe, proponujemy wiercenie studni głębinowej. Gwarantuje to całkowitą niezależność i zdecydowanie mniejsze wydatki na pozyskanie wody o wysokiej jakości. Jednak przed podjęciem decyzji inwestycyjnej warto wiedzieć, że jej usytuowanie podlega określonym wymaganiom dotyczącym odległości, w tym, co najmniej:

  • 7,5 m od osi rowu przydrożnego,
  • 5 m od granicy działki,
  • 15 m od budynków oraz szczelnych zbiorników ściekowych, kompostowników itp.,
  • 30 m od drenażu rozsączającego biologicznie oczyszczone ścieki,
  • 70 m od wybiegów dla zwierząt hodowlanych i drenażu rozsączającego ścieki nieoczyszczone biologicznie.

Metody odwiertu studni głębinowej

Oferowane przez nas odwierty studni głębinowych wykonywane są przy użyciu wiertnicy MDT 80B, która jest wielozadaniowym urządzeniem wiertniczym przeznaczonym do wierceń w geotechnice z wykorzystaniem np. mikropali, kotew i gwoździ w przypadku niekorzystnych warunków wodno-gruntowych czy też kolumn iniekcyjnych (Jet Grouting) dla wzmocnień i uszczelnienia każdego rodzaju podłoża gruntowego. Do specjalistycznych prac stosujemy metody:

  • prawy obieg płuczki,
  • młotek wgłębny system DSB,
  • młotek wgłębny system ODEX,
  • wiercenie studni głębinowej szapą,
  • wiercenie studni głębinowej udarowe.

Odwierty JANA – gwarancja jakości usług wiercenia studni głębinowych

Niezależnie od miejsca inwestycji, proponujemy najlepsze, a przede wszystkim dedykowane rozwiązanie dla gospodarstw domowych oraz podmiotów o różnym charakterze działalności – własne ujęcie wody, bez obaw o jej ewentualne zanieczyszczenie i na dodatek posadowione w zgodzie ze środowiskiem naturalnym oraz obowiązującymi regulacjami prawnymi. Doskonale przygotowana, wykwalifikowana kadra pracownicza bazująca na wieloletnim doświadczeniu oraz specjalistycznych urządzeniach wiertniczych gwarantuje najwyższą jakość usług dotyczących odwiertów i wierceń studni głębinowych oraz spełnienie indywidualnych oczekiwań zleceniodawców.

Woda ze studni – dlaczego warto w nią zainwestować?

Niezwykle ważnym aspektem mającym znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie każdego z nas jest dostępność wody w jak najwyższej jakości. Zanieczyszczenia cywilizacyjne w dużym stopniu przyczyniły się do spadku czystości ogólnodostępnych zasobów, co skutkuje coraz wyższym kosztem uzdatniania. Dlatego dla wielu mieszkańców naszego kraju znakomitą alternatywą jest posiadanie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowej. W przypadku zastosowań tylko dla celów gospodarczych można skorzystać ze studni kopanej, wykonanej z tradycyjnych kręgów. Zazwyczaj potrzeby ukierunkowane są również na bytowe, a więc pozyskiwanie wody o wysokiej jakości dostępnej w głębszych warstwach podziemnych jest jak najbardziej wskazane.

Odwierty wykonywane przez naszą firmę są przy użyciu wiertnicy MDT 80B. Jest to wielozadaniowe urządzenie wiertnicze wykorzystywane do wierceń w geotechnice, w szczególności: mikropale, kotwy i gwoździe gruntowe, kolumny gruntowo-cementowe jetgrouting.
Wykwalifikowana kadra pracownicza oraz odpowiednie zaplecze sprzętowe to efekt wielu lat doświadczeń przy współpracy z wieloma przedsiębiorcami na terenie całego kraju. Stale podnosimy jakość naszych usług dopasowując się rynku i wymagań klientów.

Działamy w promieniu 120km od Bielska-Białej

Odwierty, wiercenie studni głębinowych i pomp ciepła, gwoździowanie, palowanie


Częstochowa, Brzesko, Tychy, Wisła, Nowy Sącz, Bytom, Zabrze, Sosnowiec, Prudnik, Myślenice, Katowice, Kęty, Wadowice, Ustroń, Nowy Targ, Pszczyna, Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Cieszyn, Rabka-Zdrój, Gliwice, Ruda Śląska, Tarnów, Kraków, Zator, Bochnia, Skawina, Wieliczka, Zakopane, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Strzelce Opolskie, Chorzów, Krapkowice, Oświęcim, Opole, Bielsko-Biała

śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, łódzkie

Odwierty geologiczne

Oferujemy wykonanie różnorodnych odwiertów geologicznych na terenie całej Polski. Specjalizujemy się m.in. w odwiertach kierunkowych, geofizycznych, geologicznych (mających na celu poszukiwanie złóż surowców naturalnych) oraz w odwiertach inżynierskich i geotechnicznych, które mają na celu rozpoznanie podłoża i warunków wodno-gruntowych dla potrzeb budownictwa.

Odwierty studni głębinowych

Zajmujemy się wierceniem studni głębinowych w miejscach gdzie potrzebna jest woda, a jej doprowadzenie do sieci wodociągowej jest niemożliwe lub bardzo drogie. Wiercimy wszystkimi dostępnymi technikami i średnicami które są dobierane przez naszego hydrogeologa. Odpowiednią średnicę dobieramy na podstawie potrzeb klienta i przewidywanej jakości warstwy wodonośnej.

Palowanie, wzmacnianie terenu

Specjalizujemy się w osadzaniu w gruncie stałych pali. Proces palowania składa się z 3 faz: wciskania, wbijania bądź wkręcania pala rury obsadowej i wiercenia otworu; formowaniu trzonu pala; prac pomocniczych. Technologie palowania: wbijanie pali gotowych, formowanie pali w gruncie w rurach obsadowych lub w otworach wierconych.