Gwoździowanie gruntu i skarp

gwoździowanie gruntu Bielsko-Biała

Gwoździowanie gruntu i skarp

Gwoździowanie jest technologią przy pomocy której poprawia się stateczność zboczy poprzez podwyższenie brakującej kohezji oraz wytrzymałości na rozciąganie i ścinanie gruntów. Polepszenie tych parametrów osiąga się poprzez uzbrojenie terenu prętami (gwoździami).


Technikę gwoździowania stosuje się do:

  • wzmocnienia podłoża
  • zabezpieczenia skarp i ścian wykopu
  • stabilizacji osuwisk
  • wzmocnienia nasypów

Zalety gwoździowania:

  • Łatwość dostosowania się do warunków gruntowych
  • Możliwość instalacji w terenie trudno dostępnym
  • Niski poziom hałasu podczas instalacji
  • Skutecznie rozwiązanie tymczasowe jak i trwałe
  • Niskie koszty
  • Sprawdzona technologia
Odwierty wykonywane przez naszą firmę są przy użyciu wiertnicy MDT 80B. Jest to wielozadaniowe urządzenie wiertnicze wykorzystywane do wierceń w geotechnice, w szczególności: mikropale, kotwy i gwoździe gruntowe, kolumny gruntowo-cementowe jetgrouting.
Wykwalifikowana kadra pracownicza oraz odpowiednie zaplecze sprzętowe to efekt wielu lat doświadczeń przy współpracy z wieloma przedsiębiorcami na terenie całego kraju. Stale podnosimy jakość naszych usług dopasowując się rynku i wymagań klientów.

Działamy w promieniu 120km od Bielska-Białej

Odwierty, wiercenie studni głębinowych i pomp ciepła, gwoździowanie, palowanie


Bytom, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Górnicza, Czechowice-Dziedzice, Sosnowiec, Katowice, Cieszyn, Strzelce Opolskie, Gliwice, Andrychów, Tychy, Wadowice, Szczyrk, Zator, Chorzów, Zabrze, Skawina, Brzesko, Krapkowice, Zakopane, Częstochowa, Ustroń, Wisła, Opole, Sucha Beskidzka, Myślenice, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Pszczyna, Wieliczka, Kraków, Kęty, Ruda Śląska, Gliwice, Nowy Sącz, Bielsko-Biała, Oświęcim, Prudnik

świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, łódzkie

Odwierty geologiczne

Oferujemy wykonanie różnorodnych odwiertów geologicznych na terenie całej Polski. Specjalizujemy się m.in. w odwiertach kierunkowych, geofizycznych, geologicznych (mających na celu poszukiwanie złóż surowców naturalnych) oraz w odwiertach inżynierskich i geotechnicznych, które mają na celu rozpoznanie podłoża i warunków wodno-gruntowych dla potrzeb budownictwa.

Odwierty studni głębinowych

Zajmujemy się wierceniem studni głębinowych w miejscach gdzie potrzebna jest woda, a jej doprowadzenie do sieci wodociągowej jest niemożliwe lub bardzo drogie. Wiercimy wszystkimi dostępnymi technikami i średnicami które są dobierane przez naszego hydrogeologa. Odpowiednią średnicę dobieramy na podstawie potrzeb klienta i przewidywanej jakości warstwy wodonośnej.

Palowanie, wzmacnianie terenu

Specjalizujemy się w osadzaniu w gruncie stałych pali. Proces palowania składa się z 3 faz: wciskania, wbijania bądź wkręcania pala rury obsadowej i wiercenia otworu; formowaniu trzonu pala; prac pomocniczych. Technologie palowania: wbijanie pali gotowych, formowanie pali w gruncie w rurach obsadowych lub w otworach wierconych.