Palowanie

palowanie bielsko

Palowanie

Palowanie polega na osadzaniu w gruncie stałych pali przy użyciu odpowiedniej technologi.

W procesie palowania można wyróżnić fazy:

  • wciskanie, wbijanie lub wkręcanie pala lub rury obsadowej i wiercenie otworu
  • formowanie trzonu pala
  • prace pomocnicze

Technologie palowania:

Wbijanie pali gotowych

  • żelbetowe
  • sprężone
  • stalowe o przekroju rurowym lub kombinowane
  • drewniane
Odwierty wykonywane przez naszą firmę są przy użyciu wiertnicy MDT 80B. Jest to wielozadaniowe urządzenie wiertnicze wykorzystywane do wierceń w geotechnice, w szczególności: mikropale, kotwy i gwoździe gruntowe, kolumny gruntowo-cementowe jetgrouting.
Wykwalifikowana kadra pracownicza oraz odpowiednie zaplecze sprzętowe to efekt wielu lat doświadczeń przy współpracy z wieloma przedsiębiorcami na terenie całego kraju. Stale podnosimy jakość naszych usług dopasowując się rynku i wymagań klientów.

Działamy w promieniu 120km od Bielska-Białej

Odwierty, wiercenie studni głębinowych i pomp ciepła, gwoździowanie, palowanie


Brzesko, Skawina, Cieszyn, Rabka-Zdrój, Nowy Targ, Tarnów, Zakopane, Chorzów, Szczyrk, Oświęcim, Andrychów, Pszczyna, Dąbrowa Górnicza, Opole, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Katowice, Bochnia, Zator, Częstochowa, Ustroń, Nowy Sącz, Sucha Beskidzka, Sosnowiec, Zabrze, Bielsko-Biała, Kraków, Prudnik, Wadowice, Bytom, Myślenice, Wisła, Wieliczka, Gliwice, Kęty, Gliwice, Tychy, Czechowice-Dziedzice, Ruda Śląska

śląskie, łódzkie, małopolskie, świętokrzyskie

Odwierty geologiczne

Oferujemy wykonanie różnorodnych odwiertów geologicznych na terenie całej Polski. Specjalizujemy się m.in. w odwiertach kierunkowych, geofizycznych, geologicznych (mających na celu poszukiwanie złóż surowców naturalnych) oraz w odwiertach inżynierskich i geotechnicznych, które mają na celu rozpoznanie podłoża i warunków wodno-gruntowych dla potrzeb budownictwa.

Odwierty studni głębinowych

Zajmujemy się wierceniem studni głębinowych w miejscach gdzie potrzebna jest woda, a jej doprowadzenie do sieci wodociągowej jest niemożliwe lub bardzo drogie. Wiercimy wszystkimi dostępnymi technikami i średnicami które są dobierane przez naszego hydrogeologa. Odpowiednią średnicę dobieramy na podstawie potrzeb klienta i przewidywanej jakości warstwy wodonośnej.

Palowanie, wzmacnianie terenu

Specjalizujemy się w osadzaniu w gruncie stałych pali. Proces palowania składa się z 3 faz: wciskania, wbijania bądź wkręcania pala rury obsadowej i wiercenia otworu; formowaniu trzonu pala; prac pomocniczych. Technologie palowania: wbijanie pali gotowych, formowanie pali w gruncie w rurach obsadowych lub w otworach wierconych.